Forum Ogólnotematowe

Forum o wszystkim i o niczym

Ogłoszenie

WITAJ Serdecznie widamy na naszym forum. Prosimy o udzielanie się. Za regularne użytkowanie są oczywiście nagrody w postaci ViP OGAR Pro a nawet Admin. Także myślę że warto. Administracja forum

  • Index
  •  » Sport
  •  » Sol Campbell wraca do Arsenalu!

#1 2010-01-16 13:19:35

 SzYmCiO

Administrator

5797019
Call me!
Skąd: Wlbr.
Zarejestrowany: 2010-01-05
Posty: 201
Punktów :   
WWW

Sol Campbell wraca do Arsenalu!

Arsenal ma przyjemność ogłosić, iż do Klubu powrócił Sol Campbell. Podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu.

35-letni Campbell, który występował w Arsenalu w latach 2001-2006 jest zawodnikiem niezwykle doświadczonym zarówno na arenie klubowej, jak i międzynarodowej. W swej wspaniałej karierze Sol rozegrał 462 mecze w Premier League, co dało mu czwarte miejsce w klasyfikacji zawodników z największą ilością występów w lidze. Campbell występował także w barwach reprezentacji Anglii, z którą w latach 1996-2006 wziął udział w sześciu wielkich turniejach.

Od momentu dołączenia do Kanonierów w lipcu 2001 Campbell święcił z Klubem wiele triumfów - zdobył podwójną koronę, a także stanowił ważny element legendarnej drużyny, która zdobyła mistrzostwo Anglii bez jakiejkolwiek porażki.

Manager Arsene Wenger powiedział:

- Jesteśmy zachwyceni podpisaniem kontraktu z Solem. Jego kariera klubowa i reprezentacyjna mówi sama za siebie. To niesamowicie doświadczony i bardzo inteligentny piłkarz, który wniesie do drużyny wielką wiedzę i umiejętności. Jest dla Klubu wzmocnieniem jako zawodnik i jako człowiek.

- Sol trenował z nami od września i udowodnił, że wciąż ma kondycję i wolę walki, aby występować na najwyższym poziomie.

Po sfinalizowaniu formalności związanych z transferem Sol powiedział:

- Bardzo się cieszę, że wróciłem do Arsenalu. Wiążę z tym klubem wiele wspaniałych wspomnień, wciąż mam tu przyjaciół. Pracowałem bardzo ciężko. Czuję się dobrze i mam nadzieję, że dam z siebie wszystko. Jesteśmy w silnej pozycji i chcę pomóc Arsenalowi odnieść sukces.

Podczas swojego poprzedniego pobytu w Arsenalu Campbell zaliczył 197 występów i strzelił 11 goli. Jednego z nich zdobył w swoim ostatnim meczu w barwach The Gunners - finale Ligi Mistrzów w Paryżu, który Kanonierzy pechowo przegrali 1-2.

W 2006 roku Campbell przeniósł się do Portsmouth, gdzie przez trzy lata wystąpił 95 razy. Jako kapitan poprowadził tą drużynę do zwycięstwa w FA Cup. Było to pierwsze trofeum Pompey od 50 lat.

Campbell, który będzie nosił trykot z numerem 31, rozegrał ostatnio mecz w Lidze Rezerw, w którym to zgodnie z planem opuścił murawę po pierwszej połowie.

Sol jest pierwszym graczem od czasu przybycia do klubu Arsene'a Wengera, który powrócił do Arsenalu po latach i zaledwie piątym takim zawodnikiem w historii klubu. Pozostała czwórka to John Lukić (grał w latach 1983-1990 i 1996-2001), Martin Keown (1982-1986 i 1993-2004), Jock Rutherford (1913-1923 i 1925-1926) oraz Hugh McDonald (1906, 1908-1910, 1912-1913).


http://videobeta.net/gifs/7833.gif http://download1.klimacik.pl/e-gify.com/1513.gif

Offline

 
  • Index
  •  » Sport
  •  » Sol Campbell wraca do Arsenalu!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plrehabilitacja nad morzem